Однією з вимог AQAP 2110 є наявність плану управління ризиками. Чи потрібно до цього плану включати плани забезпечення безперервності бізнесу, оскільки зупинка роботи підприємства суттєво впливає на виконання умов контракту?

Стандарт AQAP 2110, який є частиною серії стандартів AQAP (Allied Quality Assurance Publications), висуває вимоги до системи якості оборонних продуктів. Один із ключових елементів цього стандарту полягає в управлінні ризиками.

План забезпечення безперервності бізнесу, своєю чергою, є невід’ємним елементом управління ризиками. Цей план допомагає організаціям підготуватися до можливих кризових ситуацій, які можуть призвести до переривання роботи. Відповідно, він має бути включений до загального плану управління ризиками.

Зупинка роботи підприємства може суттєво вплинути виконання контрактних зобов’язань і, отже, на довіру замовників та репутацію компанії. План забезпечення безперервності бізнесу передбачає різні сценарії та стратегії відновлення, щоб мінімізувати час простою та забезпечити можливість виконання контрактних зобов’язань навіть за умов кризи.

Такий план, включений до плану управління ризиками, дозволяє організаціям краще підготуватися до можливих переривань, мінімізувати їх вплив та швидше відновити роботу. Він також може допомогти організаціям надати докази своєї готовності забезпечити безперервність бізнесу для задоволення вимог стандарту AQAP 2110.

Орган сертифікації «Бюро Міжнародної Сертифікації» пропонує послуги з сертифікації на відповідність вимогам стандарту НАТО AQAP 2110.